Marzena Sutryk

„TAKI JAK JA - więcej tolerancji to mniej agresji”, czyli akcja policji w szkołach

Akcji towarzyszył konkurs na logo programu. Wygrał Grzegorz Borowiecki z SP w Tymieniu. Wczoraj wśród uczestników spotkania rozdawano gotowe koszulki Fot. Fot. Radosław Brzostek Akcji towarzyszył konkurs na logo programu. Wygrał Grzegorz Borowiecki z SP w Tymieniu. Wczoraj wśród uczestników spotkania rozdawano gotowe koszulki ze zwycięskim logo z hasłem „TOlerancJA”
Marzena Sutryk

Czym jest ageizm? Dyskryminacja? Tolerancja? Uczniowie, którzy wzięli udział w specjalnym projekcie przygotowanym przez koszalińską policję, potrafili we wtorek o tym rozmawiać. Dzień ten był podsumowaniem akcji, w którą włączyły się 24 szkoły z Koszalina i powiatu.

Autorką programu jest st. sierż. Maria Czajkowska z Wydziału Prewencji w Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie. Do akcji włączyła się także Koszalińska Biblioteka Publiczna oraz AZS Koszalin. Głównym założeniem programu jest zwiększenie świadomości młodych ludzi w zakresie akceptacji odmienności i przełamywaniu stereotypów. W tym celu zorganizowano serię spotkań z 13- i 14-letnimi uczniami.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.