Targi Pracy już 22 i 23 października. Przyjdź i zostaw swoje CV!

Czytaj dalej
Magda Ciasnowska

Targi Pracy już 22 i 23 października. Przyjdź i zostaw swoje CV!

Magda Ciasnowska

Po raz kolejny mieszkańcy Białegostoku i okolic będą mieli okazję, by w jednym miejscu zapoznać się z ofertami dużych, liczących się na rynku, nie tylko podlaskich firm. Jeśli szukasz pracy, lub rozważasz zmianę obecnej, przyjdź w piątek lub sobotę (22-23.10 w godz. 12-18) do CH Atrium Biała.

Tym razem organizowane przez Kurier Poranny i Gazetę Współczesną Podlaskie Targi Pracy odbędą się w CH Atrium Biała. To właśnie tam poszukujący pracy będą mogli spotkać się ze swoimi potencjalnymi pracodawcami, dowiedzieć się więcej o działalności obecnych tam firm i zadać wszystkie nurtujące pytania, dotyczące m.in. warunków pracy i płacy, wymagań i możliwości rozwoju.

W CH Atrium Biała pojawią się przedstawiciele kilkunastu firm. Jedną z nich będzie Unibep, który poszukuje głównie inżynierów, osób do księgowość czy marketingu, kierowników budów oraz pracowników fizycznych m.in. operatorów maszyn drogowych. W Pronarze brakuje zarówno inżynierów produkujących maszyny, jak i handlowców, którzy będą je później sprzedawać, a Plum czeka na magazynierów, osób do montażu, elektroników i programistów.

POZNAJ NASZYCH WYSTAWCÓW

Wszystkie firmy są zgodne, o dobrego pracownika w dzisiejszych czasach nie jest łatwo, dlatego dużą wartość niosą ze sobą otwarte, szeroko promowane targi pracy.

- Każda inicjatywa, promująca podlaskich przedsiębiorców jest cenna. To ważne by ludzie mieszkający w tak dobrym miejscu do życia, również i zawodowo czuli się bezpiecznie, komfortowo. Należy pokazywać jak wielu jest dobrych pracodawców, gdzie można spełniać się zawodowo nie tracąc czasu na stanie w korkach dojeżdżając do pracy podkreśla Andrzej Sobolewski, prezes zarządu ChM, Partnera Strategicznego Podlaskich Targów Pracy.

- Na naszym rynku pracy zapotrzebowanie na pracowników jest ogromne, a kandydatów jest bardzo mało – przyznaje z kolei Magda Woźniak, kierownik personalny w firmie Plum.

Stąd też Podlaskie Targi Pracy cieszą się sporym zainteresowaniem wśród firm.

- Mało kto poszukuje pracy. Zależy nam więc też na dotarciu do kandydatów pasywnych, którzy być może rozważają zmianę obecnego pracodawcy. Być może ktoś, kto będzie na zakupach w galerii pomyśli, że to odpowiedni moment – mówi Marzena Zaremba, HR Biznes Partner w firmie Unibep.

Osoby, które biorą udział w Podlaskich Targach Pracy, oprócz rozmowy z przedstawicielami firm, mogą zostawić swoje CV.

Jeśli chodzi o jego treść, ważne jest oczywiście doświadczenie. Jednak jak się okazuje, nie zawsze jest ono najważniejsze.

- Idealny kandydat ma i wykształcenie i doświadczenie. Jednak zdajemy sobie sprawę, że obecnie musimy brać pracowników z potencjałem, którzy są chętni do nauki i zaangażowani w to, co robią – podkreśla Katarzyna Ignatiuk, specjalista ds. rekrutacji w firmie Pronar.

O tym, że doświadczenie nie zawsze jest najważniejsze, słyszymy też w firmie Brand Distribution.

- Czekamy przede wszystkim na osoby bez doświadczenia, jak i z doświadczeniem. Wśród kandydatów oczekujemy przede wszystkim pozytywnego nastawienia, chęci nauki i rozwoju. Trzeba być też otwartym na nowe wyzwania – podkreśla Alina Szarmach, specjalista ds. HR i Employer Brandingu w firmie Brand Distribution Group. – Specyfiką naszej branży jest współpraca z klientami na całym świecie. Pracując u nas można więc będzie rozwinąć swoje umiejętności językowe, zgodnie z myślą "Pracuję globalnie, żyję lokalnie".

Tegoroczne Podlaskie Targi Pracy organizowane przez Kurier Poranny i Gazetę Współczesną, odbędą się w piątek i sobotę, 22 i 23 października w Atrium Biała w Białymstoku. Zapraszamy w godzinach 12.00-18.00.

Na targach pojawią się firmy:

Targi Pracy już 22 i 23 października. Przyjdź i zostaw swoje CV!
Magda Ciasnowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.