Teatr nagrodzony na festiwalu i przez starostę

Czytaj dalej
Fot. Maria Ratajczyk
Monika Smól

Teatr nagrodzony na festiwalu i przez starostę

Monika Smól

Przedstawicielki Stowarzyszenia Teatr „Agrafka” odebrały nagrodę starosty. Wcześniej zdobyły sześć nagród na przeglądzie w Inowrocławiu.

- Za taką promocję powiatu nagroda się po prostu należy - mówi starosta Zdzisław Gamański. - Takiego sukcesu, jak tego teatru na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych w Inowrocławiu, jeszcze nie mieliśmy. - Uczą wrażliwości, poczucia piękna i tolerancji.

Nagroda była zaskoczeniem.

- Bardzo nas zaskoczyła - mówi Iga Jambor-Skupniewicz, reżyser. - Dotąd, chcąc dostać dofinansowanie, musiałyśmy same o nie występować. Jest więc to bardzo miłe, że ktoś nas docenił. Na festiwalu dostałyśmy sześć nagród, w tym od publiczności i specjalną. Nasz „Kaszalot” bardzo się tam podobał. Nagrody przyznały nam trzy niezależne komisje. Premiera przestawienia miała miejsce pod koniec ubiegłego roku. Wcześniej spodobała się też na „Katarze” - zajęłyśmy tam pierwsze miejsce.

Na co aktorki wykorzystają finansową nagrodę starosty?

- Przygotowujemy kolejny spektakl, pieniądze wydamy na kostiumy, scenografię - dodaje reżyser. - Zaczęliśmy próby.

Wcześniej, bo 24 czerwca, zaplanowano premierę monogramu, na który z kolei udało się „Agrafce” zdobyć dofinansowanie z urzędu miasta.

- Chcemy podialogować z młodzieżą o macierzyństwie, które ich czeka i dotyczy zarówno dziewczyn, jak i chłopaków - dodaje reżyser.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.