Tęcza zwyciężyła w derbowym sparingu przed nowym sezonem

Czytaj dalej
Fot. Bartosz Jaworski
Łukasz Koleśnik

Tęcza zwyciężyła w derbowym sparingu przed nowym sezonem

Łukasz Koleśnik

Na to spotkanie kibice z Gubina i Krosna Odrzańskiego czekali od dłuższego czasu. Tym razem jednak nie był to mecz o stawkę.

W nadchodzącym sezonie derby powiatu krośnieńskiego zapewne będą emocjonujące i zapewnią kibicom sporo rozrywki. Mogliśmy już poczuć przedsmak tej rywalizacji w meczu towarzyskim.

Tęcza Krosno Odrzańskie podejmowała na własnym stadionie lokalnego rywala, Carinę Gubin. Przez pierwsze pół godziny spotkania obie ekipy badały się wzajemnie, choć lekką przewagę mieli przyjezdni. Później do głosu doszli podopieczni Macieja Kulikowskiego. Przemysław Maciąg zdobył pierwszą bramkę, jednak dwie minut później był już remis. Przemysław Fiedorowicz wykorzystał rzut karny. Piłkarze z Gubina, których obecnie trenuje Henryk Mazurkiewicz opuścili boisko ze spuszczonymi głowami. Bramkę do szatni zaaplikował im Bartosz Woźniak. W drugiej połowie lepiej wyglądali gospodarze, natomiast Carina nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji. Dawid Butowicz ustalił wynik spotkania na 3:1. Przedsezonowe derby powiatu dla Krosna Odrzańskiego.
Do rozpoczęcia sezonu pozostał tydzień. Trwają ostatnie przygotowania. Natomiast w pierwszej kolejce, która odbędzie się 13-14 sierpnia Tęcza Krosno Odrzańskie zmierzy się na własnym stadionie z KP_Piastem Iłowa. Piłkarzy z Gubina czeka wyjazd do Żar. Tam Carina zmierzy się z Unią Kunice.

Ile będzie trzeba czekać na ponownie starcie derbowe? Jeszcze bardzo długo. Gubiński i krośnieński zespół zmierzą się w 15 kolejce zielonogórskiej ligi okręgowej (19-20 listopada). Tym razem Carina zagra na własnym stadionie.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.