Tęczowy Białystok pyta kandydatów na prezydenta o tolerancję i paradę równości

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Agata Sawczenko

Tęczowy Białystok pyta kandydatów na prezydenta o tolerancję i paradę równości

Agata Sawczenko

Tęczowy Białystok, stowarzyszenie zrzeszające osoby nieheteronormatywne, LGBT i ich przyjaciół, postulaty ma jasne. I wypisane w punktach. Wszystkie dotyczą osób nieheteronormatywnych.

Chcą m.in., by w Białymstoku powstały dla nich hostele interwencyjne, działał telefon zaufania, by prowadzone były kampanie społeczne. - Potrzebna jest też wykwalifikowana opieka psychologiczna w szkołach i przychodniach - mówi Katarzyna Rosińska z Tęczowego Białegostoku. I dodaje, że planują jesienią zorganizować u nas marsz równości.

Swoje postulaty wysłali do partii politycznych i kandydatów na prezydenta Białegostoku. Konkretną odpowiedź dostali tylko od Wojciecha Koronkiewicza, Katarzyny Sztop-Rutkowskiej i jej Inicjatywy dla Białegostoku oraz partii Razem. Wszyscy powiedzieli zgodnie: popieramy wasze postulaty. Partia Razem dodała, że równościowe postulaty ma już w programie. Inicjatywa dla Białegostoku zapewniła, że w ich gronie są osoby mające doświadczenie w działaniu na rzecz równości, również w zakresie orientacji psychoseksualnej oraz tożsamości płciowej. I widzi potrzebę działań. Każdy, kto potrzebuje wsparcia, to wsparcie powinien otrzymać - mówi Katarzyna Sztop-Rutkowska.

 

W dalszej części artykułu dowiesz się m. in.:

 

co o pomysłach Tęczowego Białegostoku myślą białostoccy politycy

 

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Sawczenko

W "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej" zajmuję się przede wszystkim szeroko pojętą ochroną zdrowia. Chętnie podejmuję też tematy społeczne i piszę o ciekawych ludziach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.