Tego nie da się już bardziej zeszpecić

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Maleta

Tego nie da się już bardziej zeszpecić

Tomasz Maleta

Komentarz redaktora Tomasza Malety

W poniedziałkowym wydaniu „Kuriera Porannego” przedstawiliśmy wizualizacje zabudowy terenów u zbiegu ul. Kopernika i Kaczorowskiego. Od strony skrzyżowania deweloper zamierza postawić ośmiopiętrowy budynek mieszkaniowy. Plany te od razu spotkały się z oburzeniem internautów. Podnosili oni, że ta część miasta zostanie oszpecona.

Bynajmniej. Nie da się bowiem oszpecić czegoś, co przez ostatnie dwadzieścia parę lat zostało zdeformowane do bólu. Wystarczy stanąć przy ul. Pięknej i spojrzeć na południe. Takiego galimatiasu architektonicznego i elewacyjnego nie ma w żadnej innej części Białegostoku. Wisienką na tym architektonicznym chaosie jest kościół w cieniu mieszkaniowca.

W tym bezładzie nadzieją napawa to, co dzieje się w pobliżu opery. Jeśli uda się wytrwać w zwartej, także pod względem estetycznym zabudowie, to centrum może doczekać się reprezentacyjnego osiedla.

Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.