Telefon do kierowcy: Obie ręce grzecznie na kierownicę!

Czytaj dalej
Fot. Rafał Niewczas
Marek Weckwerth

Telefon do kierowcy: Obie ręce grzecznie na kierownicę!

Marek Weckwerth

Mundurowi wyostrzyli wzrok, czasem używając lornetek, czasem wideorejestratorów, aby wychwycić tych kierowców, którzy podczas jazdy rozmawiali prze telefony komórkowe.

Tak robili wczoraj od wczesnego rana do późnej nocy na drogach całej Polski. I od rana zapowiadali, że będą bardzo skrupulatni, i bardziej surowi dla kierowców niż na co dzień. Kogo przyłapali na tym wykroczeniu, ten był otrzymywał bez dyskusji 200-złotowy mandat i 5 punktów karnych. Chyba, że odmówił przyjęcia, a wtedy - sprawa z urzędu trafi do sądu.

Korzystając z telefonu komórkowego w czasie jazdy, stwarzamy niebezpieczeństwo na drogach. Niestety wielu z nas to lekceważy. Co na ten temat mówi policja? Jakie są statystyki, dot. wypadków, spowodowanych przez używanie telefonu? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.