Teoretycznie wbili łopaty pod budowę

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Aleksander [email protected]

Teoretycznie wbili łopaty pod budowę

Aleksander [email protected]

Trzy warianty dla Kamienia i pięć dla Sępólna - na poważnie rozpoczęły się prace przy budowie obwodnic dla tych miejscowości.

Włodarze i drogowcy z powiatu spotkali się z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz przedstawicielami firm Getinsa Polska i Getinsa Payma, którzy przedstawili im pierwsze efekty pracy nad przebiegiem planowanych obwodnic dla Sępólna i Kamienia.

Jak nam zdradził Edwin Eckert, szef Zarządu Drogowego w Sępólnie, są przygotowywane trzy warianty przebiegu obwodnicy dla Kamienia oraz pięć dla Sępólna. Wszystkie wyprowadzą ruch poza miasto. Jednak na ten moment jest jeszcze za wcześnie, by podawać szczegóły dokładnego przebiegu. Trwają prace na kilku płaszczyznach. - Pewnie każdy z tych wariantów ma swoje wady i zalety, brane są po uwagę uwarunkowania inżynierskie, ekonomiczne i środowiskowe - wyjaśnia Edwin Eckert. - My, jako miejscowi mieliśmy również swoje uwagi i pomysły, które gościom przekazaliśmy. Dla nich były to cenne wskazówki, które wezmą pod uwagę.

Dyrektor Eckert zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę z koncepcjami muszą się zapoznać mieszkańcy i wyrazić swoje zdanie. Wówczas dopiero będzie prawdziwa dyskusja. A konsultacje społeczne to jeden z najważniejszych etapów tej inwestycji. - Pewnie będą takie uwagi, czemu tam, dlaczego tutaj - mówi Eckert.

Jednak na szczęście zarówno on, jak i inni cieszą się, że czeka ich dyskusja gdzie i kiedy, a nie już czy w ogóle obwodnice powstaną. Eckert sięga pamięcią, że pierwsze plany i studia do obwodnic powstały dziesięć lat temu. - Jestem niepoprawnym optymistą, ale skoro Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przejęła już na swoje barki i na swój koszt te opracowania, to kolejnym krokiem musi być już tylko decyzja środowiskowa i przetarg - uważa Eckert.

Włodarze i drogowcy wraz z GDDKiA teoretycznie wbili już łopaty pod budowę obwodnic, kiedy można spodziewać się buldożerów i w sprzętu na miejscu? Zdaniem Edwina Eckerta realny jest termin rozpoczęcia 2018-2019. Właśnie w 2018 roku firmy Getinsa mają skończyć i przedstawić końcowe koncepcje.

Aleksander [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.