Teraz czas na Supraśl

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Maleta

Teraz czas na Supraśl

Tomasz Maleta

Komentarz redaktora Tomasza Malety

Tegoroczny sezon BiKeRowy rozpocznie sie 1 kwietnia. I bynajmniej nie jest to żart, ale pokłosie nowego zamówienia publicznego. Być może niektórzy po niezwykle ciepłej niedzieli już przebierali nogami, by wskoczyć na miejskie rowery, ale w tym roku muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość. Z drugiej strony w marcu jak w garncu i pogoda, potrafi być przewrotna.

Na pewno zwiastunem tego, że sezon ruszy niebawem będzie widok ekip montujących stacje rowerowe (zostały zabrane przez operator apo wygaśnęciu poprzedniej umowy). Nie tylko w dotychczasowych lokalizacjach.

Nowe punkty wypożyczeń zostaną ustawione w gminie Choroszcz i Juchnowiec Kościelny. Tym samym BiKeR, który zmienił miejską rekreację, poniekąd staje się rowerem aglomeracyjnym. By podobnie było w tym przypadku do pełni szczęścia brakuje jeszcze akcesu Supraśla. Tym bardzie, że ma wszelkie atuty bycia letnią stolicą białostockiej aglomeracji

Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.