To będzie ciężki sezon dla Artego

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
FREL, [email protected]

To będzie ciężki sezon dla Artego

FREL, [email protected]

Artego Bydgoszcz zaczyna nowy sezon w Tauron Basket Lidze Kobiet. Zespół wicemistrza Polski został mocno przebudowany.

Bydgoszczanki na inaugurację zagrają w niedzielę w Lublinie (17.15, TVP Sport).

I nie będzie to łatwe zadanie, tym bardziej, że Artego wystąpi - o czym już informowaliśmy - bez środkowej Daneshy Stallworth - co jest sporym osłabieniem. Na szczęście zawodniczka tylko podkręciła kolano i wkrótce wróci do gry. Nie wiadomo też, jaka będzie dyspozycja Martyny Koc, która wróciła po wyleczeniu kontuzji ścięgna Achillesa. W Lublinie trener Tomasz Herkt będzie mógł liczyć na dwie inne Amerykanki - Mauritę Reid i Anna Marie Armstrong oraz Elżbietę Międzik, Karinę Szybałę, Katarzynę Suknarowską oraz juniorki - Katarzynę Kocaj, Paulinę Kuczyńską, Klaudię Niedźwiecką i Monikę Skrzecz.

- Bardzo dużo pracowaliśmy nad zgraniem zespołu. W ostatnich dwóch sezonach zawodniczki doskonale wiedziały, co mają robić. W obliczu zmian personalnych przed tym sezonem ćwiczyliśmy automatyzm zachowań w obronie i w ataku - mówi trener Herkt.

AZS UMCS Lublin też przebudował drużynę. Zespół wzmocniły rozgrywająca Aliyyah Handford (USA), Australijka Tess Madgen, reprezentantka Nigerii Uju Ugoka oraz Dorota Mistygacz ze Ślęzy Wrocław i Agata Dobrowolska (liga akademicka w USA).

Asystentem Tomasz Herkta w miejsce Piotra Kulpekszy, który wyjeżdża do Arabii Saudyjskiej, będzie jego brat - Paweł. W I etapie TBLK, w której występuje 12 zespołów, wszystkie drużyny grają systemem mecz i rewanż. Do play off przystąpi osiem ekip. Pozostałe zakończą rywalizację (nikt nie spada).

Rozgrywki inauguruje również pierwsza liga. W maju swój sukces świętował MUKS WSG Supravis Bydgoszcz, który wywalczył awans do I ligi kobiet. Wydawało się więc, że dojdzie do derbów pod koszem z Basketem 25 Bydgoszcz.

Tymczasem wczoraj otrzymaliśmy maila następującej treści: „Decyzją Zarządu Klubu Sportowego Basket 25 zespół Artego Basket 25 Bydgoszcz zostaje wycofany z udziału w rozgrywkach I ligi kobiet”. Na razie władze klubu nie chciały komentować tej decyzji

MUKS Bydgoszcz w pierwszej kolejce w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z AZS Uniwersytet Warszawski (godz. 15.00).

Skład MUKS

Jagoda Bandoch (1993 r.), Natalia Błaszczak (1998 r.), Magdalena Błysz ( 1998 r.), Justyna
Fura (1997 r.), Aleksandra Jaźwińska (1998 r.), Kinga Mazurek (2000 r.), Martyna Myśków (1989 r.), Weronika Papiernik (1998 r.), Kamila Płatek (1999 r.), Weronika Preihs (1999 r.), Bibiana Puzdrowska (1999 r.), Aleksandra Szymańska (1999 r.), Daria Walczak (1994 r.), Wiktoria Watkowska (2000 r.), Sara Wyczałkowska Sara (1999 r.).

Autor: FREL, TN

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.