To będzie piękny dzień z muzyką i rękodziełem

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

To będzie piękny dzień z muzyką i rękodziełem

Małgorzata Trzcionkowska

W niedzielę, 22 maja, w samo południe zaczyna się powiatowy „Folk festiwal” w Żaganiu, pod naszym patronatem. Posłuchamy muzyki z miast i wsi.

Na scenie festiwalowej wystąpią między innymi zespoły: Pod Różą, Lutnia, Górale Czadeccy, skupieni wokół Watry i Małej Watry, Wichowianki, Luna Rosa, Stanowianie, Wrzosy, Astry, Źródełko, Dojrzałe Kłosy, Stowarzyszenie Muzyków Ludowych „Złote Łany”, Małomiczanki, dzieci i młodzież ze Szkoły Walki i Tańca Ronin. Zakończenie festiwalu jest przewidziane na godz. 20.00.
- Oprócz uczty duchowej będą również stoiska z regionalnym jadłem - zachęca Aldona Slipaczek-Jurek, naczelnik wydziału polityki społecznej i funduszy pomocowych w Starostwie Powiatowym. - Niespodzianki przygotują dla nas panie z kół gospodyń wiejskich w Dzietrzychowicach i Bożnowie. Będą też wytwórcy rękodzieła i naszych szkół. Jeśli ktoś chce zaprezentować swoją twórczość, to jeszcze może się do nas zgłosić.

To będzie piękny dzień z muzyką i rękodziełem
Małgorzata Trzcionkowska Folk festiwal już w niedzielę. Będzie muzyka i rękodzieło.

Każdy z wykonawców otrzyma statuetkę od starosty Henryka Janowicza. Imprezę poprowadzi Donat Linkowski, dziennikarz Radia Zachód, zajmujący się tematyką ludową. Będzie on również nagrywany przez lokalną rozgłośnię. - To bardzo ważne, że możemy zaprezentować to, co nam w duszy gra, na prawdziwej, dużej scenie - mówią ludowi śpiewacy. - serdecznie zapraszamy do wysłuchania koncertów. To będzie wielkie, ludowe święto.
Folk festiwal jest druga imprezą ludową w powiecie żagańskim. Najstarszą jest ogólnopolski przegląd „Ziemia i pieśń” w Szprotawie, który zawsze odbywa się w lipcu.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.