Tomasz Mikulicz

To będzie pierwszy taki park w naszym regionie. Kulturowy

To będzie pierwszy taki park w naszym regionie. Kulturowy Fot. Andrzej Zgiet
Tomasz Mikulicz

Jeśli nic się nie zrobi to w pewnym momencie zostaniemy jedynie punktami na mapie. Będą tylko meczet i mizar, a reszta - jałowa pustynia - mówi Ewa Bieszczad z gminy muzułmańskiej w Bohonikach.

Jest gorącą orędowniczką powołania parku kulturowego. Wszystko po to, by powstrzymać rozrost pobliskich żwirowni, które zlokalizowane są rzut beretem od wspomnianego meczetu i mizaru. Czyli zabytkowych obiektów uznanych w 2012 roku za pomniki historii.

- Powołanie parku otworzy drogę do pozyskiwania funduszy np. na stworzenie bazy turystycznej - budowy muzeum czy powstania miejsc noclegowych - przekonuje Bieszczad. Podkreśla, że jest to w interesie nie tylko społeczności muzułmańskiej, ale wszystkich mieszkańców wsi. - Dlatego w najbliższym czasie odbędą się spotkania w tej sprawie. Będziemy chcieli przekonać wszystkich do utworzenia parku - mówi kobieta.

Głos wszystkich zainteresowanych stron jest o tyle ważny, że przede wszystkim należy określić granice parku. - Bez tego nie będę mogła przygotować uchwały, która zostanie skierowana do radnych. Bo to oni są władni do powołania parku - mówi „Porannemu” burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.