Dorota Lipnicka

To jest jubileusz! „Trójce” właśnie stuknęło 50 lat

Sandra Kryś była uczennicą „trójki”, teraz tu pracuje. Fot. Dorota Lipnicka Sandra Kryś była uczennicą „trójki”, teraz tu pracuje.
Dorota Lipnicka

Szkoła Podstawowa nr 3 w Międzyrzeczu właśnie obchodziła jubileusz 50-lecia. Nauczyciele, absolwenci oraz uczniowie mieli okazję wspólnie świętować.

- Minęło prawie 15 lat, kiedy chodziłam do tej szkoły. Teraz tutaj pracuję. Trójka się rozwija i idzie z duchem czasu, ale ta cudowna, przyjazna atmosfera pozostaje niezmienna - wspomina Sandra Kryś, asystentka nauczyciela.

To już 50 lat funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Międzyrzeczu. Z okazji złotego jubileuszu uczniowie i nauczyciele uczcili wieloletnią historię i działalność szkoły. Już w czerwcu na budynku szkoły zawisły jubileuszowe banery. Wewnątrz szkoły można było oglądać historię szkoły, którą „zamknięto” w obrazkach zawieszonych na ścianach.
Z uwagi na imię szkoły podczas lekcji wychowawczych uczniowie poznawali nie tylko dzieje swojej szkoły, ale też szczegółową historię powstania wielkopolskiego. - A dla klas IV-VI zorganizowaliśmy w październiku podchody powstańcze, połączone z konkursem wiedzy o historii szkoły - opowiada Irena Kilian, nauczycielka z SP nr 3.

Uwieńczeniem obchodów było uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej oraz gala podsumowująca obchody. - Kim byśmy byli bez szkoły? To miejsce nas ukształtowało i dało niezbędne w życiu podstawy - mówi Wojciech Kowalski, absolwent „trójki”. A Krystyna Nowak, również była uczennica, dodaje: Nauczyciele byli wspaniali, a wiele moich przyjaźni z tamtego okresu przetrwało do dnia dzisiejszego.

Dorota Lipnicka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.