Dariusz Nawrocki

To już kolejny sukces Grupy Teatralnej MOW z Kruszwicy

W spektaklu zagrały: Natalia Osuch, Daria Moniuszko, Wiktoria Moniuszko, Daria Dalak i Olga Snela. Na zdjęciu z reżyserem Pawłem Lewartowskim oraz Krzysztofem Fot. nadesłane W spektaklu zagrały: Natalia Osuch, Daria Moniuszko, Wiktoria Moniuszko, Daria Dalak i Olga Snela. Na zdjęciu z reżyserem Pawłem Lewartowskim oraz Krzysztofem Kosińskim i Pawłem Budnerem.
Dariusz Nawrocki

Grupa Teatralna MOW z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy zdobyła I miejsce na XXIV Kwidzyńskim Forum Teatralnym.

Zespół wystawił spektakl pt. „Powrót córki marnotrawnej”. Zagrały w nim: Natalia Osuch, Daria Moniuszko, Wiktoria Moniuszko, Daria Dalak i Olga Snela. Przedstawienie wyreżyserował Paweł Lewartowski nauczyciel MOW w Kruszwicy. Natomiast o oprawę muzyczną zadbali wychowawcy ośrodka Krzysztof Kosiński i Paweł Budner.

- Jest to spektakl o miłosiernej miłości, która nie daje się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwycięża - opowiada Paweł Lewartowski. - Punktem wyjścia była przypowieść o synu marnotrawnym, ale w trakcie improwizacji powstały sceny odwołujące się do współczesnych realiów, aktorki korzystały ze swoich osobistych doświadczeń - mówi, a Krzysztof Kosiński dodaje: - Sztuka opowiada tak naprawdę o naszych podopiecznych, dzięki czemu dziewczęta mogły bardziej wejść w rolę.

Grupa pracowała nad sztuką kilka miesięcy: w ośrodku, na deskach kruszwickiego „Ziemowita” oraz w Domu Aniołów Stróżów. - Moim zadaniem było stworzenie muzyki ilustrującej poszczególne sceny. Zastosowaliśmy instrumentarium złożone z gitary klasycznej, loopera i instrumentów perkusyjnych, na których grał Paweł Budner. Motywem przewodnim i wynikającymi z niego wariacjami był temat z piosenki „Syn marnotrawny”, której tekst na potrzeby spektaklu został przerobiony przez Pawła Lewartowskiego.

Podkreślmy, że to nie pierwsza nagroda Grupy Teatralnej MOW na Kwidzyńskim Forum. Trzy lata wcześniej zespół zdobył tu główną nagrodę.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.