To ma być szybka jazda. I nie na placu po łuku ani pod górkę

Czytaj dalej
Fot. Marek Weckwerth
Marek Weckwerth

To ma być szybka jazda. I nie na placu po łuku ani pod górkę

Marek Weckwerth

Plac manewrowy bez jazdy po łuku i „górki”? Dlaczego nie? - pytają szkoleniowcy z Łodzi. Pomysłem, który ich zdaniem ma poprawić bezpieczeństwo, chcą zainteresować resort infrastruktury.

- Chcemy wywołać ogólnopolską dyskusję, uświadomić decydentom, że w tym wszystkim najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a nie nabyte dobra tych, którzy żyją z egzaminowania kierowców - mówi Krzysztof Kołodziejczak, prezes Stowarzyszenia Właścicieli Ośrodków Szkolenia Kierowców i kandydatów na Kierowców „Autos” w Łodzi, właściciel ośrodka szkolenia kierowców. - Trzeba ludzi tak szkolić, aby nabyli praktycznych umiejętności kierowania samochodem, także na drogach szybkiego ruchu i autostradach, których jest coraz więcej, a nie stać przy nich na placu i mierzyć centymetrem czy aby nie wyjechali za linię parkowania. Chcemy rozbicia tego betonu, który tkwi przy starych zasadach szkolenia i egzaminowanie kierowców, który nie zdaje sobie sprawy albo wręcz nie chce przyjąć tego, że świat się zmienia, jest nowa technika, nowoczesne samochody.

Jak ten pomysł oceniają eksperci? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.