Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Awers i rewers, czyli słowo o ONR i władzach miasta

Tomasz Maleta: Awers i rewers, czyli słowo o ONR i władzach miasta Fot. Wojciech Wojtkielewicz Tomasz Maleta: Awers i rewers, czyli słowo o ONR i władzach miasta
Tomasz Maleta

Jest szansa, że sceny sprzed dwóch lat z przemarszu ONR-u przez Białystok przestaną w końcu okraszać materiały o ksenofobii i nietolerancji. Wszystko za sprawą kolejnych urodzin, które ONR zorganizował teraz w Gdańsku. Choć jak się porównuje reakcję na pojawienie się zielonych sztandarów z tymi z kwietnia 2016 roku, to widać znaczną dysproporcję.

Dlatego nie bez kozery napisałem, że „jest szansa”. Co prawda nie brak oburzenia, że dopuszczono się świętokradztwa w kolebce polskiej wolności, jaką jest sala BHP Stoczni Gdańskiej, ale nie umywa się ono do tego, które było po mszy w białostockiej katedrze, kazaniu byłego już ks. Międlara i pochodzie ulicami do klubu Gwint na imprezę, przed którą studentów obcokrajowców ostrzegał (by nie wychodzili z akademika) rektor politechniki. Tamte wydarzenia odcisnęły mocne piętno na zbiorowym postrzeganiu stolicy Podlaskiego jako ostoi nietolerancji. Nawet jeśli fakty przeczyły takiemu spojrzeniu.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

55,00 110,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.