Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Bon niewypał. Ale nie dla władzy

Tomasz Maleta: Bon niewypał. Ale nie dla władzy Fot. Tomasz Maleta Tomasz Maleta: Bon niewypał. Ale nie dla władzy
Tomasz Maleta

Bon niewypał - tak nazwaliśmy w „Porannym” perypetie mieszkańców z projektem szkoleniowym prowadzonym przez samorządy powiatu sokólskiego, białostockiego i gminę Białystok. Chętni na podniesienie swoich kwalifikacji mogli dostać pokaźne dofinansowanie. Pod warunkiem, że udało im się zarejestrować na stronie internetowej. I z tym ludzie mieli kolosalne problemy. Pomstowali nad klawiaturami. Ich problemy opisywaliśmy wielokrotnie. Okazało się, że od strony logistyczno-informatycznej - z punktu widzenia aplikanta - program okazał się niewypałem. Ale nie dla wszystkich. Teraz okazuje się, że gremialnie poszczęściło się samorządowcom.

Zapewne wszystko odbyło się zgodnie z prawem, nie sądzę też, by uprawnione były opinie o jakimś spisku preferencyjnym. Tyle że jako osoby ze świecznika, które na co dzień i tak dysponują znacznie większymi możliwościami niż większość mieszkańców Białostocczyzny, urzędnicy i samorządowcy powinni wykazać się swoistym imperatywem moralnym i zachować umiar w czerpaniu po jeszcze więcej. Bo powstaje wrażenie, że władza, bez względu na ustrój, już nie tylko wyżywi i wyleczy się sama, ale i dokształci się inwestując w swoją przyszłość.

Pozostało jeszcze 12% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

promocja -50%

Gorąca promocja na wakacje!

55,00 110,00

Skorzystaj i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.