Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Dał nam Niemiec przykład, jak osądzać mamy

Tomasz Maleta Fot. Wojciech Wojtkielewicz Tomasz Maleta
Tomasz Maleta

W poniedziałek pijany kierowca (3 promile) spowodował w Dąbrowie Górniczej wypadek, w którym zginęła 35-letnia kobieta. Kilka miesięcy temu pod Sejnami 27-letni kierowca z dwoma promilami we krwi doprowadził do wypadku, w którym zginęła 40-letnia kobieta.

Bez względu na porę roku, jak Polska długa i szeroka, trwa eksterminacja drogowa. Jej ofiarami są Bogu ducha winni podróżni, przechodnie, którzy na swoje nieszczęścia znaleźli się w tym samym miejscu, co pijani terroryści za kierownicą. Budzące grozę obrazki z naszych dróg w żaden sposób nie działają na wyobraźnię kolejnych „nawalonych” za kółkami.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.