Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: I tylko czasu żal

Większość naszych Czytelników jest za budową regionalnego lotniska Fot. pixabay.com Większość naszych Czytelników jest za budową regionalnego lotniska
Tomasz Maleta

Wyniki naszego sondażu nie są zaskoczeniem. Ani pod względem spodziewanej frekwencji, ani poparcia dla budowy regionalnego portu. Czy podobnie będzie 15 stycznia?

To zależy od wielu czynników. Tak prozaicznych, jak chociażby kapryśna aura. Z drugiej strony zbieżność głosowania z coroczną kwestą WOŚP może być dodatkowym magnesem przyciągającym ludzi do urn. Skoro już ruszą się z domu, to po drodze mogą odwiedzić lokal referendalny.

Z drugiej strony warto pamiętać o casusie jedynego dotychczas referendum. W maju 2007 roku Podlasianie wypowiadali się w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa przez Dolinę Rospudy. Wydawało się, że przekroczenie progu ważności pewne jest, jak w banku. Wszak równolegle odbywały się wybory do sejmiku. A jednak, nawet odsiecz ówczesnych czynników rządowych na niewiele się zdała.

Dziesięć lat temu partie zachęcały do głosowania, dziś raczej podchodzą z rezerwą do kampanii lotniskowej. Szkoda, bo politycy mogliby zadośćuczynić straconemu czasowi. Bo w kontekście lotniska, nikt go nam nie zwróci. Widać to dobitnie z naszego sondażu.

Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.