Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Jak zakosić murawę, czyli słowo o stadionie miejskim

Tomasz Maleta: Jak zakosić murawę, czyli słowo o stadionie miejskim Fot. archiwum
Tomasz Maleta

Najprościej przyjść w niedzielę na Stadion Miejski przy Słonecznej i wylicytować fragmenty murawy. Wysłużona nawierzchnia po 11 latach przechodzi do historii. Jej kawałek można zabrać ze sobą do domu, a przy okazji wspomóc akcję charytatywną. Bo pieniądze zbierane na pikniku rodzinnym zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację Wiktorii Długołęckiej. Ratując serce dziewczynki historia murawy tak na dobrą sprawę wcale się nie kończy.

Jej dzieje nierozerwalnie związane są z początkiem pierwszej kadencji Tadeusza Truskolaskiego. Niejednokrotnie prezydent wspominał o walce z czasem, by zdążyć z nową nawierzchnią przed rozpoczęciem rundy wiosennej 2007 roku. Sukces traktował jako zwiastun tego, że podobnie będzie z innymi inwestycjami. Od tamtej pory podgrzewana murawa była świadkiem powrotu Białegostoku po latach niebytu do elity piłkarskiej Polski.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.