Tomasz Maleta: Jazda bez pary, czyli rzecz o nowych terminalach płatniczych w radiowozach policji

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Jazda bez pary, czyli rzecz o nowych terminalach płatniczych w radiowozach policji

Tomasz Maleta

No i mamy e-rewolucję w drogówce. Bo tym jest w zasadzie możliwość płacenia mandatów kartą lub za pośrednictwem aplikacji internetowej. W dzisiejszych czasach to chleb powszedni. Bo każdy kierowca jak nie plastik, to smartfon ma w kieszeni. Grunt, by miał z czego płacić. Choć nie da się ukryć, że opłata smartfonem mandatu otrzymanego za rozmowę przez komórkę w czasie jazdy byłaby swoistym paradoksem.

Prawo jazdy mam ponad 30 lat, mandat od drogówki płaciłem dwa razy. Jeden za zatrzymanie się na zakazie, drugi za lewoskręt w miejscu niedozwolonym. W tym pierwszym przypadku przewinienia mojego nie było, bo akurat auto było użyczone innej osobie. Jako właściciel pojazdu winę wziąłem na siebie. Tym samym zaoszczędziłem policji dodatkowej biurokracji w oczywistej sprawie, w której koszty administracyjne byłyby zapewne większe niż zysk ze 100 zł mandatu.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.