Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Jeśli najdroższe pokolenie polskiego futbolu nie wróci z mundialu z medalem, to historia nie będzie dla niego łaskawa

Tomasz Maleta Fot. Wojciech Wojtkielewicz Tomasz Maleta
Tomasz Maleta

W „Piłkarskim pokerze” jest scena, gdy Laguna i Bolo zamelinowali się w ośrodku wypoczynkowym nad zalewem Zegrzyńskim. W oczekiwaniu na interes życia oglądaj w telewizji autentyczną transmisję z pożegnania Michela Platiniego. Na ekranie przewijają się Pele, Maradona i inne tuzy światowego futbolu lat 80. - Mają chłopaki łeb do piłki, do szmalu, do wszystkiego. A my - wzdycha Laguna. A Bolo: - W tym kraju nikt nie ma głowy, dlaczego akurat mieliby mieć piłkarze... Poza nami.

Nie ulega wątpliwości, że 23 wybrańców Adama Nawałki na mundial w Rosji ma głowę do piłki, do szmalu, do wszystkiego. Są celebrytami, błyszczą w reklamach, królują na piłkarskich salonach Europy. Zresztą nie może być inaczej skoro - jak wycenili eksperci - biało-czerwona ekipa jest warta 275 mln euro. A przecież indywidualnie też koszą co swoje.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.