Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Kręcą lody

Dobra pogoda w poniedziałek i we wtorek przyciągnęła na Planty wielu białostoczan Fot. Anatol Chomicz / archiwum Dobra pogoda w poniedziałek i we wtorek przyciągnęła na Planty wielu białostoczan
Tomasz Maleta

Dobra pogoda w poniedziałek i we wtorek przyciągnęła na Planty wielu białostoczan. Swoje podwoje otworzyły pierwsze lodziarnie. Jeszcze nie tak tłumnie odwiedzane, ale nie da się ukryć, że sezon kręcenia lodów zaczął się na dobre.

Tłumy były za to na nowym (choć już parę wiosen ma) placu zabaw. Widać, że najmłodsi (i zapewne nie tylko oni) spragnieni są zabaw na świeżym powietrzu. I jedyne co w tym miejscu się nie zmienia, to smutny widok sąsiedniego, tzw. starego placu zabaw.

Od lat rodzice postulowali, by miasto wyremontowało go i połączyło z nowym w parkowe centrum rekreacyjne. Zwłaszcza, że stary plac zabaw ma jedną zaletę. Jest o wiele lepszy na upalną pogodę, bo wokół są drzewa rzucające cień. Chodź w dzisiejszych czasach nie jest to już takie pewne. W końcu piła i siekiera zbiera pokaźne żniwo.

Od lat białostoccy decydenci powtarzali, że mają zupełnie inną wizję tego miejsca niż rodzice. Skutek jest taki, że lata mijają, a dzieciaki kolejny sezon będą się gnieździć na nowym placu.

Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.