Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Lekcja przedszkolna

Tomasz Maleta: Lekcja przedszkolna Fot. sxc.hu
Tomasz Maleta

No i mamy przy rekrutacji do przedszkoli podobną sytuację, jak sprzed roku. Wtedy też zanosiło się na początku, że zabraknie kilkuset miejsc.

Próby rozwiązania sytuacji kryzysowej zaowocowały dość żenującą kłótnią między radnymi PiS a obozem prezydenckim. Spór toczył się o to, czy miasto w celu uzupełnienia braków powinno dofinansowywać placówki niepubliczne (zwiększając im dotację z 75 proc. do 99) czy też poszukać innych rozwiązań, chociażby tworząc dodatkowe oddziały przedszkolne w szkołach. Pojawiły się pomysły bezpłatnych zerówek czy konkursy ofert dla placówek niepublicznych.

Z części powyższych alternatyw miasto chce skorzystać w tym roku, jeśli zabraknie miejsc w przedszkolach. Ponoć historia lubi się powtarzać. Za pierwszym razem jako tragedia, za drugim farsa. Bardziej wolę jednak inne porównanie: że historia jest nauczycielką życia. I że uczestnicy ubiegłorocznej żenady odrobili teraz lekcję.

Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.