Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Najdłuższa budowa ulicy w dziejach współczesnego Białegostoku

Tomasz Mikulicz Fot. Wojciech Wojtkielewicz Tomasz Mikulicz
Tomasz Maleta

Tak bowiem należy określić dekadę poświęconą na przebicie drogi z osiedla Białostoczek na Antoniuk. A przecież odcinek ten liczy niecały kilometr. Paradoks jest tym większy, że przedłużenie Sitarskiej na zdrowy rozum powinno być zrealizowane jako jedna z pierwszych inwestycji nowego układu drogowego. W końcu to kolejna przeprawa przez tory, której tak bardzo brakuje w centrum.

Widać to było dobitnie kilka lat temu, gdy drogowcy modernizowali wiadukt w ciągu ulicy Solidarności. By dostać się do zachodnich i i północnych dzielnic, kierowcy musieli uzbroić się w anielską cierpliwość. Zresztą nie tylko przez modernizacje wiadukt stawał się wąskim gardłem. Wystarczył karambol kilku pojazdów i centrum było sparaliżowane. Podobnie jak po ulewach czy awarii sieci gazowej.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.