Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Najdłuższa budowa ulicy w dziejach współczesnego Białegostoku

Tomasz Mikulicz Fot. Wojciech Wojtkielewicz Tomasz Mikulicz
Tomasz Maleta

Tak bowiem należy określić dekadę poświęconą na przebicie drogi z osiedla Białostoczek na Antoniuk. A przecież odcinek ten liczy niecały kilometr. Paradoks jest tym większy, że przedłużenie Sitarskiej na zdrowy rozum powinno być zrealizowane jako jedna z pierwszych inwestycji nowego układu drogowego. W końcu to kolejna przeprawa przez tory, której tak bardzo brakuje w centrum.

Widać to było dobitnie kilka lat temu, gdy drogowcy modernizowali wiadukt w ciągu ulicy Solidarności. By dostać się do zachodnich i i północnych dzielnic, kierowcy musieli uzbroić się w anielską cierpliwość. Zresztą nie tylko przez modernizacje wiadukt stawał się wąskim gardłem. Wystarczył karambol kilku pojazdów i centrum było sparaliżowane. Podobnie jak po ulewach czy awarii sieci gazowej.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.