Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Okręgi bez zmian. Jak zdecydują radni?

Tomasz Maleta Fot. Wojciech Wojtkielewicz Tomasz Maleta
Tomasz Maleta

W poniedziałek radni będą na sesji ustalać granice okręgów i liczbę mandatów, które można w nich zdobyć. Tadeusz Truskolaski wnioskuje, by układ z 2014 roku pozostał bez zmian.

Białystok ma być podzielony na pięć okręgów, z których odpowiednio ich mieszkańcy będą wybierać 5, 6, 5, 5 i 7 swoich przedstawicieli. Białostocki PiS, który w obecnej kadencji niejedną wojnę stoczył z prezydentem, tym razem powinien w zasadzie poprzeć jego wniosek. W końcu taki sam podział zapewnił klubowi - wówczas pod wodzą Mariusza Gromki - zdobycie większości w 2014 roku.

Pozostało jeszcze 34% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.