Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Pech i fart

Niezrealizowane inwestycje przekroczyły budżet obywatelski Fot. sxc.hu Niezrealizowane inwestycje przekroczyły budżet obywatelski
Tomasz Maleta

Do tej pory najbardziej pechową inwestycją z budżetu obywatelskiego były bulwary św. Jana Teologa. Nie dość, że ich realizacja ciągnęła się niemiłosiernie, to dobiegła końca bez planowanego pierwotnie amfiteatru. Okazało się, że jego budowa będzie technicznie skomplikowana, a ponadto przekroczy znacząco kosztorys inwestycji.

Teraz z tych samych powodów nie da się zrealizować fontanny multimedialnej na Plantach. I to ona przejmie palmę najbardziej pechowej inicjatywy z budżetu obywatelskiego. A przecież już na etapie przygotowawczym można było zweryfikować potencjalne trudności.

Z drugiej strony mamy przykład Toru Wschodzący Białystok (ma ruszyć w 2017 r.). Nie znalazł się nawet w trójce trzech projektów z największą liczbą głosów (był czwarty). Tyle że po zsumowaniu ile będą kosztować z puli obywatelskiej zostało jeszcze 1,5 mln. Z inicjatywy prezydenta radni dosypali drugie tyle na tor. Czy teraz władza, tak jak przed laty, wystąpią w roli Mikołajów w sprawie fontanny?

Tomasz Maleta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.