Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Z dużej ulgi mniej niż 12 groszy

Tomasz Maleta: Z dużej ulgi mniej niż 12 groszy Fot. pixabay.com Tomasz Maleta: Z dużej ulgi mniej niż 12 groszy
Tomasz Maleta

To bynajmniej nie nawiązanie do słynnego przeboju Kultu, ale kwota, o jaką mniej za metr kwadratowy podatku od nieruchomości mogli płacić białostoczanie od nowego roku. Z taką propozycją wyszli we wrześniu ubiegłego roku niektórzy radni miejscy PiS. Z tym, że pomysł został raczej „rzucony”, bez żadnych konkretów. Dopiero dociskani przez dziennikarzy wydusili z siebie, że ulga może oscylować rocznie w granicach 16 procent (daje to owe 12 groszy). Ale od razu zastrzegli, że potrzeba dalszych konsultacji i wyliczeń.

Napisałem wtedy, że po co było wyrywać się przed szereg. Należało raczej wszystko dokładnie porachować i dopiero wtedy przedstawić szczegóły propozycji. Nawet gdyby miało to być na kwadrans przed rozpoczęcie sesji rady miasta zaplanowanej na ostatni dzień września (kto wie, może z bilansu wyszłaby jeszcze większa obniżka?).

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.