Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Zamień Reagana na Jarosława Dziemiana

Tomasz Maleta Fot. Wojciech Wojtkielewicz Tomasz Maleta
Tomasz Maleta

Wielokrotnie w ostatnich latach zarówno władze miasta, jak i radni udowodnili, że mają kłopot z patronami ulic i skwerów. Do tego stopnia, że dochodziło do ostrych konfliktów. Emocje sięgały zenitu zwłaszcza wtedy, gdy nad proponowaną nazwą swój cień kładła historia oraz autorstwo pomysłu.

Tak jak w maju roku 2008 roku, gdy niektórzy białostoccy radni PiS wytoczyli ciężkie argumenty przeciwko nazwaniu jednego z rond imieniem Mikołaja Kawelina, przedwojennego prezesa Jagiellonii, fundatora wielu imprez w okresie międzywojennym, ale wcześniej pułkownika wojsk carskich. Ten epizod z jego barwnego życia okazało się dla radnych PiS nie do przełknięcia.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.