Tomasz Mikulicz

Tomasz Mikulicz: Rowerzyści na lodzie

Tomasz Mikulicz Fot. Wojciech Wojtkielewicz Tomasz Mikulicz
Tomasz Mikulicz

Miasto nie chce odśnieżać ścieżek rowerowych, a policja straszy mandatami za jazdę po jezdni. Mało tego. Rzecznik policjantów mówi, że nie ma znaczenia, czy ścieżka jest oblodzona czy nie. Rowerzysta ma z niej korzystać i koniec.

Wśród zainteresowanych takie stwierdzenie wywołuje złość. Bo na zdrowy rozum, skoro ścieżki nie są odśnieżane i jest na nich niebezpiecznie, to rowerzyści powinni mieć prawo korzystać z innych części drogi. Albo jezdni, albo chodnika. I policja nie powinna lepić za to mandatów.

Jest to też w interesie gminy. Bo uważam, że odśnieżanie ścieżek rowerowych byłoby stratą pieniędzy. W tym duchu wypowiedział się zresztą w piątek na naszych łamach wiceprezydent Rafał Rudnicki. Chociaż kilka lat temu, jeszcze jako radny opozycji, chciał by prezydent ścieżki odśnieżał.

No ale nie wchodźmy w politykę. Jeśli więc policja rowerzystom nie odpuści, to pozostaje zamontować przed kierownicą koszyk i wozić tam woreczek z solą. Jedziemy do pracy - sypiemy, wracamy - lód się już rozpuścił.

A tak serio, to z tej - zdawałoby się błahostki - może wyniknąć coś ciekawego. Gdyby ktoś pozwał miasto za zaniechanie utrzymania dróg, wiedzielibyśmy przynajmniej czy ścieżka to droga publiczna, czy nie.

Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.