Tomasz Mikulicz: Trudna ugoda prezydenta Białegostoku z firmą Eiffage

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Tomasz Mikulicz

Tomasz Mikulicz: Trudna ugoda prezydenta Białegostoku z firmą Eiffage

Tomasz Mikulicz

Oczywiście chciałoby się dostać 120, a może i 130 mln zł zamiast 80. Jednak w przypadku sporu z Eiffage, być może lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. Tak przynajmniej argumentują władze miasta. Bo firma mogłaby uzyskać kasację wyroku. Jak by się to skończyło, trudno rozstrzygać. Jednak ryzyko, że nie dostalibyśmy ani złotówki też było.

Bez względu na to, jak patrzymy na decyzję prezydenta, radni PiS dostali do ręki potężny oręż. I to w roku wyborczym. Mogą oskarżać Tadeusza Truskolaskiego, że naraził miasto na stratę 40, a nawet 50 mln zł. Mogą zarzucać niegospodarność, iść do prokuratury itd.

No chyba, że stwierdzą, że ich ucieczka od decyzji z czerwca zeszłego roku (gdy nie podjęli żadnego stanowiska w sprawie ugody) oznaczała, że prezydent może robić co chce. Wątpię jednak, by tak było. Myślę, że o ugodzie z Eiffage jeszcze w tym roku usłyszymy. Nie raz.

Pozostało jeszcze 0% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.