Toruń w żółtej strefie. Policja masowo kontroluje przestrzeganie rygorów sanitarnych

Czytaj dalej
Fot. Fot. Lukasz Kaczanowski/Polska Press
Justyna Wojciechowska-Narloch

Toruń w żółtej strefie. Policja masowo kontroluje przestrzeganie rygorów sanitarnych

Justyna Wojciechowska-Narloch

Autobusy, tramwaje, galerie handlowe, targowiska i zatłoczone ulice – to miejsca, gdzie przez cały weekend spotkać można było patrole policji. Mundurowi skrupulatnie sprawdzali, jak realizowany jest nakaz zakrywania ust i nosa. Tylko w sobotę podczas zgromadzenia antycovidowców na Rynku Staromiejskim w Toruniu wnioski o ukaranie do sądu skierowano wobec 57 osób.

Od soboty cały kraju znajduje się w strefie żółtej w związku z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. To wiąże się z wieloma obostrzeniami.

Sytuacja jest bardzo poważna nie tylko w Toruniu, ale w całym kraju – apeluje do mieszkańców prezydent Michał Zaleski. - Proszę, nie lekceważmy wirusa, nie podważajmy zasadności wprowadzanych rygorów! Przestrzeganie tych ograniczeń to odpowiedzialność za siebie i za innych, szczególnie osoby starsze i o osłabionej odporności. Zachowujmy więc dystans, unikajmy zgromadzeń, zrezygnujmy z odwiedzin, myjmy często ręce, nośmy maseczki!

Noszenie maseczek w strefie publicznej obowiązuje wszystkich. Ten, kto jej nie zakłada, będzie musiał – na żądanie policji lub straży gminnej – okazać zaświadczenie lekarskie lub inny dokument potwierdzający m.in. całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne oraz niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo w głębokim.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Wojciechowska-Narloch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.