Toruński tydzień z biznesem. Początek już w poniedziałek

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Grzegorz Kończewski

Toruński tydzień z biznesem. Początek już w poniedziałek

Grzegorz Kończewski

Przedsiębiorcy powinni już rezerwować czas na szkolenia i warsztaty, które na pewno rozwieją wiele wątpliwości związanych z prowadzeniem biznesu.

Regionalnym koordynatorem rozpoczynającej się 13 listopada dziesiątej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu i to właśnie ono przygotowało wspomniane spotkania i warsztaty. Co ważne, udział w nich jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy pod adresem kontakt@torun.direct. Wszystkie szkolenia odbędą się w Business Link Toruńskim Inkubatorze Technologicznym, przy ul. Łokietka 5. Na co zatem mogą liczyć toruńscy przedsiębiorcy?

Jak promować produkty?

Jako pierwsze już w poniedziałek o godz. 9 rozpoczną się warsztaty „Reklama na Facebooku i nie tylko”, prowadzone przez Artura Jabłońskiego - wykładowcę, trenera, autora bloga oraz praktyka z bogatym doświadczeniem marketingowym.

- Szkolenie z e-marketingu pokaże możliwości, jakie daje komunikacja marketingowa oraz płatna reklama w mediach społecznościowych - mówi Marta Milde z Centrum Wsparcia Biznesu, koordynatorka Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Toruniu. - Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak promować swoje produkty i usługi oraz poznają najnowsze trendy w marketingu internetowym, co przełoży się na wzrost konkurencyjności i rozwój innowacyjności firm działających na rynku lokalnym. Szkolenie dedykowane jest mikro- i małym przedsiębiorcom, chcącym poznać trendy marketingowe i komunikacyjne własnej marki w internecie oraz nabyć praktyczną wiedzę związaną ze stosowaniem narzędzie-marketingu do promocji usług.

Wtorek poświęcony będzie zakładaniu działalności gospodarczej, co ułatwią warsztaty „Własna firma. Krok po kroku” (początek o godz. 9). Eksperci z Urzędu Miasta, I Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń społecznych oraz Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu podzielą się swoją wiedzą na temat procedury zakładania firmy, możliwych form opodatkowania i rozliczania działalności gospodarczej, ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych oraz wymogów administracyjno-prawnych. Będzie można też uzyskać pomoc w sporządzeniu dokumentów w aplikacji e-Deklaracje oraz założyć i potwierdzić profil zaufany ePUAP.

Na środę (godz.9) zaplanowano szkolenie, dotyczące pozyskiwania funduszy na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Będzie można uzyskać informacje m.in. na temat wsparcia w formie bezzwrotnych dotacji na rozpoczęcie działalności oraz wsparcia pomostowego dla młodych przedsiębiorców. Swoje oferty zaprezentują Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy, Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych oraz Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.

Pozostało jeszcze 40% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Grzegorz Kończewski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.