Triathlonowa trylogia w sercu Wielkopolski

Czytaj dalej
Fot. mat. prasowe
Karol Maćkowiak

Triathlonowa trylogia w sercu Wielkopolski

Karol Maćkowiak

Kultowy Kórnik Triathlon w tym roku wraca z potrójną siłą – GREATMAN Trilogy to cykl zawodów triathlonowych w Śremie, Kościanie i Kórniku, które stanowić będą jedne z najważniejszych punktów sezonu w Wielkopolsce.

Dotychczasowe dwie edycje Kórnik Triathlonu zebrały wiele pozytywnych recenzji. W zeszłorocznych wzięło udział prawie tysiąc sportowców, po raz pierwszy odbył się TRI KIDS (duathlon – rower i bieg dzieci do 16 lat). Limit uczestników na wszystkich dystansach został wyczerpany, więc ogromne zainteresowanie zdeterminowało rozwój imprezy w cykl.

- W tym roku zdecydowaliśmy, że zamiast jednych zawodów kończących sezon w Kórniku, odbędą się aż trzy – GREATMAN Trilogy: w Kórniku, Śremie oraz Kościanie. Zawodnicy będą mogli wziąć udział zarówno w pojedynczych zawodach, jak i w całej trylogii, dla której będzie prowadzona klasyfikacja generalna oraz przygotowany zostanie specjalny 3-częściowy medal

– mówi Paweł Kotas, pomysłodawca i organizator zawodów.

Pierwsze zawody z cyklu GREATMAN Trilogy odbędą się 13 sierpnia w Kórniku. Rywalizacja toczyć się będzie na dystansie 1/4 Ironman (950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,5 km biegu), oraz 1/10 Ironman (380 m; 18,2 km; 4,2 km). Meta tradycyjnie została usytuowana na odnowionym rynku, a trasy poprowadzone będą wzdłuż jezior w pięknych okolicznościach przyrody oraz kórnickiego zamku.

Z kolei 3 września nad Jeziorem Grzymisławskim odbędzie się Śrem Triathlon (1/4 i 1/10 Ironman). Zawody będę jednocześnie stanowić zamknięcie sezonu wakacyjnego w mieście.

Cykl zakończy Kościan Triathlon na plaży w Nowym Dębcu. 17 września (poprzedni termin Kórnik Triathlon) będzie można pościgać się na dystansie 1/4 i 1/8 Ironman. Rywalizacja w sztafetach, TRI KIDS, który sprawdził się w zeszłym roku w Kórniku to równie ważne części trylogii.

- GREATMAN Trilogy rozgrywany w trzech wielkopolskich miastach to zacięta rywalizacja sportowa, ale także integracja lokalnych społeczności. W organizacji ogromną rolę odgrywa wsparcie lokalnych władz samorządowych, z czego bardzo się cieszymy. Imprezom sportowym będą towarzyszyć ciekawe wydarzenia dla całych rodzin, pikniki, konkursy

- dodaje Paweł Kotas.

Wzorem lat ubiegłych organizatorzy zadbają o dzieci i młodzież z lokalnych domów dziecka. Najmłodsi zostaną odwiedzeni przez kolegów z zaprzyjaźnionych placówek Wrocławia, dochód z tradycyjnych licytacji pakietów startowych zostanie przekazany na ich potrzeby.

Każda z imprez trylogii będzie też mistrzostwami w triathlonie
, odpowiednio: Miasta i Gminy Kórnik, Śremu i Powiatu Kościańskiego. Zapisy już wystartowały – szczegóły www.greatman.pl/.

Karol Maćkowiak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.