(peż)

Trwa rekrutacja nowych pracowników w KAN

Dzięki inwestycjom powierzchnia hali produkcyjnej w KAN urośnie do 6700 m kw. Fot. KAN Dzięki inwestycjom powierzchnia hali produkcyjnej w KAN urośnie do 6700 m kw.
(peż)

Firma rośnie w Białymstoku w specjalnej strefie ekonomicznej - rozbudowuje hale i park maszynowy, żeby zwiększyć produkcję

Operatorzy wytłaczarek i wtryskarek, a także osoby do obsługi logistycznej i magazynowej przedsiębiorstwa - to przede wszystkim w tych specjalnościach KAN potrzebuje pracowników. Wzrost zatrudnienia związany jest właśnie z inwestycjami Iformy w jej zakładzie w białostockiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obecnie w obiekcie przy ul. Karpińskiego na produkcji pracuje ok. 130 osób.

- Konieczność zwiększenia mocy produkcyjnych i rozbudowy centrum logistyczno-produkcyjnego wynika ze stałego rozwoju systemu KAN-therm, rosnącej liczby klientów i zamówień z całego świata - wyjaśnia Jan Kaczan, wiceprezes Grupy KAN, która jest branżowym liderem w produkcji kompleksowych rozwiązań przeznaczonych do budowy instalacji wody i centralnego ogrzewania. - Rozwijamy także dział konstrukcyjny systemu Kan-Therm, a także laboratorium, które prowadzi badania i ciągłe prace nad jego udoskonaleniem.

W podstrefie Białystok SSSE KAN jest właścicielem działki o powierzchni 33 tys. m kw. W lutym 2016 spółka oddała tam do użytku magazyn wysokiego składowania o powierzchni 7200 m kw., a w październiku 2016 - halę produkcyjną wielkości 4500 m kw. Dzięki tegorocznym rozbudowom magazyn urośnie o 3500 m kw., a hala - o 2200 m kw. Jeszcze pod koniec tego roku rozpocznie się też rozbudowa budynku administracyjno-biurowego.

Spółka inwestuje również w park maszynowy - w tym roku w nowym obiekcie ruszyły nowoczesne linie produkcyjne do produkcji różnego rodzaju rur z tworzyw sztucznych, zakupiono również kolejne wtryskarki do produkcji elementów systemów instalacyjnych. A na pierwsze półrocze 2018 roku planowany jest zakup kolejnej linii technologicznej - do produkcji rury wielowarstwowej z wkładką aluminiową oraz czterech wtryskarek, do produkcji kształtek tworzywowych.

Główna siedziba KAN mieści się w Kleosinie pod Białymstokiem. Firma zatrudnia blisko 700 osób, z czego ponad 120 za granicą.

(peż)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.