Trwa remont komendy policji w Chełmnie

Czytaj dalej
Fot. Monika Smól
Monika Smól

Trwa remont komendy policji w Chełmnie

Monika Smól

Trwa modernizacja budynków Komendy Powiatowej Policji w naszym mieście. Zgodnie z umową, roboty mają zakończył się do 5 czerwca.

Budynek chełmińskiej komendy jest objęty ochroną konserwatorską.

Kapitalny remont rozpoczął się jeszcze w 2015 roku. Policjanci przeniesieni zostali do budynków po Zakładzie FAM. - Pierwszy z dwóch etapów prac to była termomodernizacja obiektu - mówi Monika Chlebicz, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Koszt jej wyniósł 1 mln 589 tysięcy złotych, z czego 930 tysięcy złotych to fundusze pozyskane w ramach RPO. Za te pieniądze zrobiono między innymi remont dachu z instalacją termiczną.

Został wykonany remont elewacji budynku i pokrycia dachowego - wraz z dociepleniem, izolacja przeciwwilgociowa i cieplna fundamentów i ścian piwnicznych, wykonane schody zewnętrzne do kotłowni i pomieszczeń piwnicznych, wymieniona instalacja centralnego ogrzewania, zmodernizowana kotłownia, wykonana wentylacja mechaniczna i klimatyzacja. Ponadto, wykonano instalację piorunochronną, modernizację instalacji elektrycznej, wymianę instalacji CO z modernizacją kotłowni gazowej.

W zakresie drugiego etapu jest wykonanie robót budowlanych wewnątrz budynku oraz wyposażenie obiektu. To pierwsza tak duża inwestycja, ponieważ w przeszłości były wykonywane jedynie drobne prace remontowo-konserwacyjne wewnątrz komendy, z wymianą okien.

- Koszt tego remontu to 2 mln 989 tysięcy złotych. - dodaje Monika Chlebicz. - Wyposażenie kwatermistrzowskie w komendzie będzie całkowicie nowe, a kosztować będzie dodatkowe 350 tysięcy złotych. Do tego dochodzi 10 tysięcy złotych za zrobienie przyłącza do sieci. Wszystkie środki pochodzą z budżetu policji. Wydatkujemy także pieniądze na sprzęt teleinformacyjny.

Monika Smól

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.