Trzeci inwestor zbuduje market w Gubinie

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Trzeci inwestor zbuduje market w Gubinie

Łukasz Koleśnik

Kolejny przedsiębiorca zainwestuje w mieście przygranicznym. Tym razem wybudowany zostanie market budowlany Mrówka.

Można powiedzieć, że Gubin jest na fali. To już trzeci inwestor, który w ostatnim czasie postawił na zbudowanie zakładu przy granicy. Tym razem jednak jest to miejscowy przedsiębiorca. Kupił on teren po byłej bazie Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych na ul. Żymierskiego. Zamierza tam postawić market budowlany.

Za sprzedaż terenu urząd miasta zainkasuje 0,5 mln zł. Co ciekawe, już wcześniej były plany postawienia takiego sklepu, jednak radnym nie podobała się lokalizacja. - Wtedy głośno protestowałem. Stalowa hala obok zabytkowych, lecz zdewastowanych murów nie podobała mi się. Znalazł się inny teren - mówi przewodniczący rady Edward Patek. Planowane zatrudnienie to 20-30 osób.

Warto wspomnieć, że Gubinowi w ostatnim czasie udało się pozyskać dwóch niemieckich inwestorów. Firmę TVG, która wykupiła 6 hektarów gruntu od urzędu oraz przedsiębiorstwo Formaplan, które wykupiło halę przy ulicy Przemysłowej.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.