Trzy gwiazdki ożywią Gdańską w Bydgoszczy?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Trzy gwiazdki ożywią Gdańską w Bydgoszczy?

Sławomir Bobbe

W naszym mieście powstanie nowy, trzygwiazdkowy hotel. Jego budowa planowana jest przy ulicy Gdańskiej 116. Inwestor otrzymał już pozwolenie na budowę, o które starał się od marca tego roku, ale został wezwany do uzupełnienia dokumentów.

Hotel budować chce Andrzej Łoś, właściciel potężnego Biznes Park Kraszewskiego 1, w którym największym najemcą jest spółka z branży IT - Atos. Teraz inwestor przechodzi od biznesu biurowego do hotelowego, który może być uzupełnieniem dotychczasowej działalności. O samym projekcie na razie niewiele wiadomo - przedstawiciele właściciela nie chcą opowiadać o swoich planach budowlanych. Wiadomo jednak, że na działce przy Gdańskiej 116 stały budynki, które zostały rozebrane w 2014 roku. Na początku października wydano pozwolenie na budowę hotelu wraz z całą infrastrukturą i budową dojazdu do niego. Obiekt projektuje bydgoska pracownia Lines Architekci.

Pozostaje mieć nadzieję, że inwestor doprowadzi swój zamiar do szczęśliwego końca, bo nie zawsze się to udaje. Niemal po sąsiedzku, na pustym placu koło „Rywala”, również zapowiadano budowę hotelu. Pojawiły się już nawet wizualizacje (na których bydgoszczanie nie pozostawili suchej nitki), tymczasem zamiast hotelu mamy psujący estetykę okolicy strzeżony parking, na który wjeżdża się przez uczęszczany chodnik wzdłuż Gdańskiej. Inny parking strzeżony powstał na działce przy Rybim Rynku, na którym odbudowane miały być dwa spalone spichrze. W nich także miał powstać hotel. Ale są też i dobre wieści - w centrum będzie więcej hoteli.

U zbiegu Gdańskiej i Mickiewicza w zabytkowej kamienicy również ma powstać hotel. Jak będzie wyglądać? Ile hoteli jest w Bydgoszczy? O tym przeczytacie w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.