Tutaj opiekę znajdzie blisko 200 dzieci. Nowy żłobek prawie gotowy

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Marta Gawina

Tutaj opiekę znajdzie blisko 200 dzieci. Nowy żłobek prawie gotowy

Marta Gawina

Wewnątrz trwają ostatnie prace wykończeniowe, rekrutacja została już przeprowadzona. Z końcem stycznia żłobek na Bacieczkach zostanie oficjalnie otwarty. Nowa placówka nie rozładuje kolejek. Na miejsce w żłobkach nadal czeka ponad 1,8 tysiąca dzieci do 3. roku życia.

Jak duże są potrzeby pokazała rekrutacja do żłobka, który za kilka tygodni powinien zostać otwarty przy ul. Oriona na osiedlu Bacieczki. Wzięło w niej udział 282 dzieci. Przyjętych zostało 192 małych białostoczan. - Obecnie rodzice czekają na podpisanie umów -mówi Agnieszka Błachowska z białostockiego magistratu.

Powstała też lista rezerwowa. W tej chwili znajduje się na niej 217 maluchów.

Nowa placówka ma zostać oficjalnie otwarta 31 stycznia. Takie przynajmniej są plany.

- Aktualnie trwają jeszcze prace niezbędne do uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Planowany termin zakończenia tych prac to 10 stycznia - dodaje Agnieszka Błachowska.

Nowy żłobek ma w sumie osiem oddziałów. Do placówki będą uczęszczały dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3. roku życia. W każdej grupie znajdzie się 24 maluchów.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.