Tydzień z książką w Radziejowie

Czytaj dalej
Fot. Jotem
Jolanta Młodecka

Tydzień z książką w Radziejowie

Jolanta Młodecka

Impreza goni imprezę. Biblioteki organizują spotkania, konkursy, wystawy. Dla dorosłych i dla młodych czytelników. Bo maj jest miesiącem książki.

Tradycyjnie maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Z tej okazji w bibliotece odbyło się spotkanie dla klasy I e z Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie. Dzieci zwiedziły bibliotekę, poznały zasady korzystania ze zbiorów, wysłuchały opowiadania o Franklinie.

Bibliotekę oraz Izbę Regionalną odwiedzili też uczestnicy programu ERASMUS +. Spotkali się z burmistrzem Radziejowa Sławomirem Bykowskim.

Ciekawie zapowiada się tradycyjny „Tydzień Bibliotek”.

Środa, 11 bm., godz. 11, spotkanie podróżnicze z Barbarą Rybicką w ramach Klubu Miłośników Podróży „Tędy Owędy”. Temat spotkania - „Podróże marzeń - Argentyna, Urugwaj, Paragwaj, Brazylia”.

Czwartek, 12 bm., godz. 9 - Powiatowy Konkurs Recytatorski i Plastyczny dla klas „0” pt. „Wierszyki z humorem”.

Piątek, 13 bm., godz. 9 - spektakl dla dzieci „W domu Baby Jagi” w wykonaniu Teatru dla dzieci EDU - ARTIS z Krakowa.

Wtorek, 17 bm., godz. 10 - z inicjatywy Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie sesja popularnonaukowa na temat Żydów radziejowskich. Prelegenci: dr Tomasz Kawski, Krzysztof Wątrobicz oraz uczniowie Gimnazjum Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie.

Środa, 18 bm., godz. 12 - spotkanie autorskie z Marią Ulatowską i Jackiem Skowrońskim, współautorami powieści kryminalnych „Autorka” i „Pokój dla artysty”.

Trzeba też dodać, że swoje programy na „Tydzień Bibliotek” przygotowały gminne biblioteki funkcjonujące w powiecie radziejowskim.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.