U nas pasażer nie pali i nie pije - ale czy na pewno?

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

U nas pasażer nie pali i nie pije - ale czy na pewno?

Sławomir Bobbe

Picie piwa w autobusach i tramwajach, palenie papierosów, w tym elektronicznych, zanieczyszczanie pojazdów - to codzienność w komunikacji miejskiej.

- W „moim” tramwaju, do którego wsiadam na ul. Zygmunta Augusta, trafiam chyba na kończącą pierwszą zmianę ekipę z pobliskiej fabryki. Jak tylko wsiądą do tramwaju słychać trzaski puszek od piwa, kiedyś zdarzało się również palenie papierosów elektronicznych - mówi nam pan Marek z Bartodziejów. - O ile jednak pasażerowie na papierosy jeszcze od czasu do czasu reagowali oburzeniem, to na piwo jakoś nie. Być może ludziom to nie przeszkadza, ale ja nie lubię towarzystwa śmierdzących piwskiem osób.

- Jazda linią 65 w stronę centrum nie należy do moich ulubionych zajęć, ale nie mam wyjścia. Właściwie co dzień na wysokości ośrodka dla bezdomnych wsiadają panowie, którzy dzień zaczynają od wypicia piwa, oczywiście w autobusie, najlepiej na ostatnich siedzeniach. Nawet niespecjalnie się z tym kryją - irytuje się pani Kasia z Fordonu. - Niby autobusy są monitorowane, ale odkąd pamiętam, nie widziałam jeszcze żadnej interwencji - ani służb, ani kierowcy.

Piją, palą i bluzgają

Picie, palenie, zaśmiecanie - to niestety smutny standard w wielu autobusach i tramwajach w całej Polsce. Niedawno miejscy strażnicy z Krakowa postanowili pochwalić się swoimi działaniami w autobusach „nocnych”. Ich działania przyniosły spore zaskoczenie.

Z dalszej części artykułu dowiesz się: 

 • jak bydgoska straż miejska reaguje na łamanie przepisów w tramwajach i autobusach
 • czy picie alkoholu w nocnych autobusach w Bydgoszczy jest częstym zjawiskiem

 

 

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.