U Pana Boga za... 20 lat później

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Tomasz Maleta

U Pana Boga za... 20 lat później

Tomasz Maleta

Wczoraj minęła 20. rocznica od premiery „U Pana Boga za piecem” Jacka Bromskiego. Perypetie mieszkańców fikcyjnego Królowego Mostu doczekały się później jeszcze dwóch kinowych ekranizacji i serialu opartego na drugiej części sagi.

Nie było ich tak łatwo nakręcić, bo reżyserowi z trudem szło przekonywanie białostockich samorządów do wsparcia. Po pierwszej części wielu miało mu za złe, że pokazał w krzywym zwierciadle obraz podlaskiej prowincji. Po trzeciej, że za mało było w trylogii Białegostoku.

Zobacz koniecznie: "U Pana Boga za Piecem" miał premierę 20 lat temu. Zobacz unikalne, zakulisowe zdjęcia z planu filmowego!

I choć radni z miejskiej komisji kultury byli skłonni w 2009 roku wesprzeć reżysera dotacją do telewizyjnego serialu na kanwie „U Pana Boga za miedzą”, to nie znalazł on przychylności całej rady. A przecież to dzięki grze aktorów Białostockiego Teatru Lalek reszta Polski mogła poczuć klimat Białostocczyzny. Z jednej strony krainy sielskiej i anielskiej, gdzie czas się zatrzymał. Gdzie nikomu niespieszno.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.