Uchylona decyzja egzekucyjna. Ludzie chcą wrócić na Grunwaldzką w Bydgoszczy!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Wojciech Mąka

Uchylona decyzja egzekucyjna. Ludzie chcą wrócić na Grunwaldzką w Bydgoszczy!

Wojciech Mąka

Wyrzucenie z domów ludzi z ul. Grunwaldzkiej było nielegalne, a egzekucja została uchylona. Wojewoda kujawsko-pomorski i prezydent Bydgoszczy nawzajem zrzucają na siebie winę.

Grunwaldzka jest przebudowywana. W celu prowadzenia inwestycji prezydent Bydgoszczy wystąpił do wojewody o przeprowadzenie egzekucji kilku działek. Mieszkańcy domy opuścili, ale Samorządowe Kolegium Odwoławcze - reagując na skargę jednej z mieszkanek - uchyliło decyzję i ją unieważniło.

„Zdaniem odwołującej się, wierzycielem nie może być w sprawie prezydent miasta Bydgoszczy, za którego działa upoważniony dyrektor Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, który nie może być tym samym wystawcą kwestionowanego tytułu wykonawczego. (...) Właściwym do wykonania tych czynności jest wyłącznie wojewoda kujawsko-pomorski” - czytamy w uzasadnieniu SKO.

Wojewoda zwracał się do Rafała Bruskiego, prezydenta Bydgoszczy, z pytaniami w tej sprawie. Ten jednak, nie zgadzając się, zarzuty mieszkanki oddalił.

Teraz oba urzędy umywają ręce.

Czekamy, co się stanie po wyborach, tak czy inaczej jestem prawie pewien, że Mikołaj Bogdanowicz nie utrzyma się jako wojewoda. Będziemy więc z jego następcą rozmawiać, dając mu dwa tygodnie na wypłatę odszkodowania, także za straty moralne. Jeśli nie, mieszkańcy Grunwaldzkiej wrócą na swoje działki.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wojciech Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.