Uczeń ma się uczyć, a klasa lśnić nowością. I koniec!

Czytaj dalej
Jarosław Miłkowski

Uczeń ma się uczyć, a klasa lśnić nowością. I koniec!

Jarosław Miłkowski

Na przygotowanie szkół dla pierwszaków i remonty placówek idzie prawie 4 mln zł.

3,764 mln zł – tyle dokładnie w te wakacje wyda miasto na remonty szkół i przedszkoli. To znacznie więcej niż było jeszcze kilkanaście miesięcy wcześniej.
– W zeszłym roku wydaliśmy 2,243 mln zł – mówi nam Ewa Hemanowicz, inspektor ds. remontów i inwestycji w wydziale edukacji gorzowskiego magistratu.

Skąd taki wzrost wydatków? Część pieniędzy dorzuca Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nie bez powodu. W tym roku do szkół wkracza reforma oświatowa. A to oznacza, że budynki, które były samodzielnymi gimnazjami, trzeba przystosować do przyjęcia siedmiolatków. W Gorzowie tak będzie w przypadku szkół przy ul. Zamenhofa i Estkowskiego. By w szkole, do której będą chodzić też 13-latkowie, dzieci czuły się komfortowo, w placówkach będą osobne wejścia dla maluchów, a także specjalnie dla nich stworzone szatnie.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz w wydaniu PLUS.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.