Uczniowie pojadą za darmo. Czyli awantura radnych PiS

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Mikulicz

Uczniowie pojadą za darmo. Czyli awantura radnych PiS

Tomasz Mikulicz

Uczniowie za darmo będą jeździć miejskimi autobusami. Taki pomysł zgłosił radny Henryk Dębowski. Tyle że nic nie powiedział kolegom z PiS.

Pomysł nowy nie jest. I trudno znaleźć mieszkańców, którym się nie spodoba. - Odciążyłoby to budżet domowy - nie ukrywa Agnieszka Pietraszko.

Ma dwoje dzieci. Pomysł z darmowymi przejazdami objąłby jej 9-letniego Dawida. Za rok - Nikolę. - Byłaby duża oszczędność - mówi mama.

Mowa o pomyśle radnego PiS (i szefa klubu w radzie miasta), by uczniowie podstawówek i gimnazjów nie płacili ani grosza za przejazdy autobusami Białostockiej Komunikacji Miejskiej. - Tak jest w wielu miastach, m.in. Warszawie - mówi nam Dębowski. I wywołał burzę. To, że wśród radnych opozycyjnych, to jasne. Ale też wśród swoich.


- Henryk nie konsultował tego z klubem. Jestem przeciw wprowadzaniu darmowej komunikacji. Naszego samorządu na to nie stać - mówi „Porannemu” Marek Chojnowski z PiS. To on w zeszłym tygodniu na konferencji przedstawiał - w imieniu klubu - zmiany w komunikacji miejskiej. Było o biletach czasowych, grupowych, ale o darmowych - ani słowa.

W artykule przeczytasz m.in.:

 • Dlaczego radni PiS są przeciwko pomysłowi?
 • Jakie pomysły na bilety BKM mają radni PiS?
Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.