Uczniowie spotkali się w Białymstoku i dzielili dobrymi praktykami dla samorządu uczniowskiego. Gościem był minister Dariusz Piontkowski

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Magdalena Kuźmiuk

Uczniowie spotkali się w Białymstoku i dzielili dobrymi praktykami dla samorządu uczniowskiego. Gościem był minister Dariusz Piontkowski

Magdalena Kuźmiuk

Prawie 150 członków samorządów uczniowskich z ponad 40 szkół z całego województwa spotkało się w piątek w urzędzie wojewódzkim na I Wojewódzkiej Konferencji Samorządów Uczniowskich w Białymstoku. Była to okazja m.in. do wymiany dobrych praktyk na działanie samorządu uczniowskiego w szkole. Gościem był minister Dariusz Piontkowski.

- Raport, który przygotowała Radę Dzieci i Młodzieży RP, pokazuje, że wzrasta zainteresowanie samorządami uczniowskimi. Że część z waszych rówieśników uznaje, że można jednak wziąć sprawy w swoje ręce. Wiem, że nie jest to łatwe działanie, że trzeba poświęcić własny czas poza lekcjami, wymyślić coś, a potem próbować przekonać do tego opiekunów, dyrekcję, zachęcić rówieśników, żeby w tym uczestniczyli - mówił minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Był gościem I Wojewódzkiej Konferencji Samorządów Uczniowskich w Białymstoku. Konferencja organizowała Rada Dzieci i Młodzieży RP przy ministrze edukacji narodowej. W trakcie swojego wystąpienia Piontkowski podkreślał, że osoby, które w latach szkolnych były członkami samorządu uczniowskiego, w dorosłym życiu są bardziej kreatywne i aktywne, chociażby w tworzenie własnych biznesów.

W konferencji wzięło udział prawie 150 przedstawicieli samorządów uczniowskich z województwa podlaskiego. Wśród nich był m.in. Mateusz Feszler, członek samorządu działającego w VI LO w Białymstoku, uczeń drugiej klasy.

- Działalność samorządu jest też po to, aby komuś pomóc, być dla ludzi. By członkowie społeczności danej szkoły dobrze się czuli, byli lepiej zintegrowani, zwłaszcza osoby, które w szkole czują się trochę gorzej. Trzeba je podbudowywać, żeby do szkoły szły chętnie - mówił uczeń.

Białystok. Zmiany w kształceniu nauczycieli, awans zawodowy, odchudzenie podstawy programowej, czyli podlaski okrągły stół edukacyjny

Pozostało jeszcze 34% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Kuźmiuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.