UDSK szpital z certyfikatem jakości. Lepiej dla pracowników i dla pacjentów

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Agata Sawczenko

UDSK szpital z certyfikatem jakości. Lepiej dla pracowników i dla pacjentów

Agata Sawczenko

Sprawy, które dało się poprawić, poprawiliśmy. To na przykład dostęp do dokumentacji medycznej, ustalenie procedur, urządzenie kuchenki dla rodziców. Komisja to doceniła, bo akredytację dostaliśmy na trzy lata, czyli maksymalny czas, na jaki jest ona przyznawana - mówi Anna Wasilewska, dyrektorka UDSK.

Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku otrzymał akredytację potwierdzającą, że spełnia wysokie normy jakości i profesjonalnego leczenia pacjentów. Akredytację przyznało po audycie na trzy lata Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Dlaczego ten certyfikat jest taki ważny dla szpitala?

Prof. Anna Wasilewska, dyrektorka Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku: Proces akredytacji rozpoczęliśmy, jak tylko zajęłam stanowisko dyrektora. W moim odczuciu to jest ważne ze względu na poprawę jakości świadczonych usług i bezpieczeństwa personelu. Główny aspekt przy zdobywaniu certyfikatu to było uporządkowanie spraw związanych z wyrażaniem zgody pacjenta, z pobytem pacjenta w szpitalu, z realizacją procedur, z poprawą jakości dokumentacji medycznej. Dodatkowym aspektem jest zwiększenie finansowania. To są niewielkie kwoty - około jednego procenta kontraktu. Ale w trudnej sytuacji każdy zastrzyk finansowy się przyda. Choć nie jest to oczywisty zysk, by zdobycie certyfikatu wiąże się też z kosztami.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Sawczenko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.