Magda JAch

Unijne miliony na kształcenie zawodowe uczniów

Unijne miliony na kształcenie zawodowe uczniów
Magda JAch

W ramach programu „Ucz się w Łodzi” i wsparcia dla kształcenia zawodowego młodzieży, łódzkie szkoły i placówki kształcenia zawodowego realizują wiele projektów z dofinansowaniem z funduszy unijnych.

W tej chwili realizują 15 projektów na łączną kwotę ponad 14 milionów złotych. W ramach tych projektów staż odbyło dotychczas 73 uczniów z Zespołu Szkół Poligraficznych oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich. Ale to nie wszystko - dla 24 z nich zakończył się on już otrzymaniem propozycji pracy, a 9 uczniów nawet już podjęło pracę. W roku 2017 staże odbędzie kolejnych 1099 uczniów. 70 nauczycieli natomiast podniesie swoje kwalifikacje poprzez udział w kursach, szkoleniach i studiach podyplomowych.

Wczoraj miasto ogłosiło dobrą wiadomość dla następnych szkół zawodowych oraz uczących się w nich młodych ludzi: udało się pozyskać nowe dotacje. W tej chwili władze są na etapie przygotowań do podpisania kolejnych 16 umów o dofinansowanie na łączną kwotę ponad 16,6 mln zł. Wartość dotacji unijnej wynosi prawie 15 mln zł, a wkład własny, wnoszony w latach 2017 - 2019, ponad 1,3 mln zł. Projekty będą realizowane m.in. w Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych nr 2, Zespole Szkół Ekonomii i Usług, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 15, a także w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Magda JAch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.