Uniwersytet Medyczny w Łodzi w elicie

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Gałasiński
Maciej Kałach

Uniwersytet Medyczny w Łodzi w elicie

Maciej Kałach

Po raz pierwszy wydział łódzkiej uczelni otrzymał najwyższą możliwą kategorię A+ w ocenie polskich uczelni prowadzonej od 4 lat przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi znalazł się tym samym w elitarnym gronie 47 jednostek uczelnianych w Polsce (na prawie tysiąc ocenianych), które otrzymały taką kategorię.

Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (UM) jako jedyny reprezentuje miasto w elicie polskich jednostek naukowych. Wyniki ich oceny przedstawiło w zeszłym tygodniu Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Swoją kategorię naukową otrzymało prawie tysiąc jednostek, czyli najczęściej wydziałów lub instytutów uczelni oraz innych instytucji zajmujacych się nauką. Kategoria „A+” przyznana Wydziałowi Lekarskiemu UM, to pierwsza taka ocena dla „Łodzi Akademickiej”. W ocenach ogłoszonych po raz pierwszy w 2013 r. (czyli według obecnych zasad) żadna z działających w mieście jednostek „A+” nie otrzymała.

- Ewaluacja to bardzo ważny instrument doskonalenia polskiej nauki - przekonywał w zeszłym tygodniu Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki. Jak przypomniał, przedstawiciele środowiska naukowego, zasiadający w Komitecie Ewaluacji Jednostek Naukowych brali pod uwagę cztery podstawowe kryteria: osiągnięcia naukowe i twórcze, potencjał naukowy, praktyczne efekty działalności naukowej i artystycznej oraz pozostałe efekty działalności naukowej i artystycznej.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Kałach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.