Jerzy Doroszkiewicz

Uniwersytet Muzyczny w Białymstoku: Ta muzyka warta jest zarwanych wakacji

Uniwersytet Muzyczny w Białymstoku: Ta muzyka warta jest zarwanych wakacji Fot. Anatol Chomicz
Jerzy Doroszkiewicz

Kiedy studenci mają wolne, ich trzy wykładowczynie z Uniwersytetu Muzycznego nagrywają polskie pieśni. Ich pomysł wsparł prezydent Białegostoku.

Małgorzata Marczyk, Anna Wróbel i Marta Wróblewska na co dzień pracują ze studentami Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku. Właśnie teraz, kiedy ich podopieczni mają wakacje, weszły do studia, żeby nagrać wyjątkową płytę.

- To pieśni polskich kompozytorów, przeważnie z polskim tekstem - mówi Marta Wróblewska. Znana białostocka sopranistka brała już udział w nagraniu ponad 20 płyt. Tym razem w kameralnym składzie śpiewa utwory takich kompozytorów jak Ignacy Dobrzyński, Ignacy Komorowski, Kazimierz Lubomirski. - Naszą perełką będzie prawykonanie pieśni Władysława Rzepki „Rok w pieśni” - cieszy się Wróblewska. - To bardzo ciekawy cykl dwunastu pieśni na 12 miesięcy. Tego nagrania nie byłoby, gdyby nie druga uczestniczka sesji - wiolonczelistka Anna Wróbel.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jerzy Doroszkiewicz

Szeroko pojęta kultura - to temat rzeka, który można eksplorować w nieskończoność. A że w Białymstoku dzieje się wbrew pozorom sporo - warto o tym pisać. A kiedy jest czas - skonfrontować z tym, co dzieje się w Polsce i świecie i podzielić się przemyśleniami z Czytelnikami i Internautami. Stale zaglądamy do Opery i Filharmonii Podlaskiej, śledzimy poczynania Teatru Dramatycznego, ale nie zaniedbujemy Białostockiego Teatru Lalek i teatru szkolnego Wydziału Sztuki Lalkarskiej. A zatem - do zobaczenia na imprezach i do poczytania

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.